Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Nasze archiwum
Znaleziono 32 informacji. Wszystkie poniżej.

360 stopni zoo »
Tekst opublikowany 2012-07-30, opracowanie red.
Trójkołowiec z kamerami jeździł dziś po wrocławskim ogrodzie zoologicznym.

Modrzewiowa willa »
Tekst opublikowany 2012-07-27, opracowanie red.
"Modrzewiowa willa" – jak budynek przy ulicy Orłowskiego nazwali już okoliczni mieszkańcy – jest już prawie skończona. Trwają drobne prace wykończeniowe. Na dniach będą mogli wprowadzać się do nowych mieszkań lokatorzy.

Dywanik na Rodakowskiego »
Tekst opublikowany 2012-07-27, opracowanie red.
- W końcu zajęli się naszymi dziurawymi jezdniami – mówi Katarzyna, mieszkanka Biskupina. Ulica Rodakowskiego będzie prosta, a samochody nie będą musiały już pokonywać toru przeszkód. Trwa układanie na jezdni nowej nawierzchni.

Nie był w zoo 70 lat »
Tekst opublikowany 2012-07-26, opracowanie red.
We wrocławskim ogrodzie zoologicznym zrobiło się kilka dni temu nostalgicznie. Między wybiegami i budynkami spacerował mężczyzna, który ostatni raz był w naszym zoo prawie 70 lat temu.

Wyspa pełna prochu »
Tekst opublikowany 2012-07-26, opracowanie RW
Na Wielkiej Wyspie nie trzeba się zbytnio męczyć, żeby znaleźć coć zaskakującego, niebezpiecznego albo cennego. Czasami wystarczy wbić łopatę w ziemię na ogródku i wykopać powojenne pozostałości. Tak jak pan Wacław, który niedawno chciał posadzić drzewko, a wykopał kilkanaście nabojów do niemieckiego karabinu z czasów II Wojny Światowej.

Nielegalna uprawa konopi »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zlikwidowali w jednym z mieszkań nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zabezpieczono kilkadziesiąt krzewów oraz gotową już marihuanę. Zatrzymano w tej sprawie mężczyznę, który wynajął we Wrocławiu mieszkanie w celu uprawy w nim konopi. To już druga zlikwidowana w ostatnich dniach nielegalna uprawa, prowadzona w lokalu mieszkalnym na terenie miasta.

Magiczne Sępolno »
Tekst opublikowany 2012-07-25, opracowanie RW
- Stan Wojenny w zasadzie ominął Sępolno, pamiętam jak z wojskowymi patrolami piło się wódkę na ławce w parku, to byli normalni faceci, którym kazano chodzić po ulicy z karabinami… Kamieniami w ZOMO chodziłem rzucać do centrum – wspomina Paweł, od urodzenia mieszkający na Sępolnie. Dla wielu osób, ten oryginalny zakątek Wielkiej Wyspy był niczym kraina kompletnie oderwana od reszty miasta.

Robicie fajne zdjęcia »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Rozkręca się nasza akcja fotoreporterska na Wielkiej Wyspie. Mieszkańcy przysyłają nam propozycje fajnych zdjęć, które zrobili spacerując po malowniczych rejonach naszego zakątka Wrocławia.

Tajemniczy postument »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie .
Piszę do Redakcji z pytaniem o niewielką budowlę usytuowaną tuż za pętlą tramwajową na Biskupinie.

Rury w parku »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
- Ale mi niespodziankę zrobili, teraz będę trenowała chyba bieg przez płotki – dziwi się Marlena, studentka AWFu. Część alejki w Parku Szczytnickim została kilka dni temu rozkopana.

Zmysłowo w zajezdni »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
W zajezdni Dąbie na chwile umilkły odgłosy wydawane przez tramwaje, narzędzia, pompy, silniki... Ucichło w kanałach rewizyjnych, znikł gwar pracowników... Zrobiło się zmysłowo i modnie.

Rysie Borek i Leśnica »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie red.
Wiemy już jak będą nazywały się dwa nowonarodzone rysie we wrocławskim ogrodzie zoologicznym. - To Borek i Leśnica – mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. Imiona wymyśliła 12-letnia Weronika Kiewisz – jej propozycja najbardziej spodobała się jury z wrocławskiego MPK, pod którego opieką jest para kociąt.

Czytelnicy piszą… »
Tekst opublikowany 2012-07-20, opracowanie Andrzej Domański
Witam Redakcję naszej lokalnej gazety. Cieszę się, że coraz częściej stajecie w obronie nas, mieszkańców Wielkiej Wyspy – parkowej dzielnicy, która jest rzadkością na skalę może nawet europejską.

Zrób fajne zdjęcie »
Tekst opublikowany 2012-07-19, opracowanie red.
Spacerujesz po Wielkiej Wyspie? Zrób jej kilka fotek!

Zakazy w parku »
Tekst opublikowany 2012-07-19, opracowanie red.
Wrocławscy urzędnicy wiedzą lepiej, co nam się podoba, a co nie podczas spaceru i wypoczynku w parkach Wielkiej Wyspy. Chcą wprowadzić zakazy, za łamanie których będą nas karać wysokimi mandatami Strażnicy Miejscy.

Morskie Oko pod młotek? »
Tekst opublikowany 2012-07-19, opracowanie red.
- Teraz będziemy mogli sobie tylko pomarzyć o graniu w piłkę na fajnym boisku – mówi Krystian, uczeń szkoły nr 9 z Sępolna. Władze Wrocławia mają zamiar sprzedać część obiektów należących do spółki Spartan. Pod młotek pójdzie m.in. hala sportowa, boisko piłkarskie i korty przy ulicy Krajewskiego.

Straż Miejska przyjechała konno »
Tekst opublikowany 2012-07-19, opracowanie Magdalena Wesołowska-Rańda
Na terenie XI LO odbył się festyn rodzinny przy współpracy Rady Osiedla i Dyrekcji Szkoły.

Więcej wioślarzy na Wyspie »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie red.
Od września 2011 roku w XI LO rusza klasa sportowa o profilu wioślarskim.

Złapali złodzieja przy Hali Stulecia »
Tekst opublikowany 2012-07-18, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o 17 włamań do samochodów na terenie miasta. Podejrzany wpadł w ręce funkcjonariuszy na gorącym uczynku. Teraz zatrzymanemu za czyny, o które jest podejrzany, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Imiona dla Ryśków »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
- Nie możemy przecież im kazać czekać w nieskończoność - mówi Radosław Ratajszczak, prezes wrocławskiego zoo. - Jak najszybciej trzeba nadać im imiona. Dlatego więc wymyśliliśmy wspólnie z MPK konkurs.

Lato na Wyspie »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
W lipcu i sierpniu Światowid zaprasza dzieci w wieku 7-10 lat na pięciodniowe turnusy rekreacyjne.

Stalowe żurawie w zoo »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
Żurawie w ogrodzie zoologicznym raczej nikogo nie powinny dziwić, no chyba, że są to żurawie stalowe o kilkudziesięciometrowych szyjach... Wrocławskie zoo coraz bardziej przypomina potężny plac budowy. Na terenie ogrodu wyrosły kilka dni temu ogromne dźwigi. Równocześnie prowadzonych jest kilka inwestycji.

Małe siły, duża kasa »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
Profesor Teodor Gotszalk z Politechniki Wrocławskiej znalazł się w gronie sześciu naukowców wyróżnionych przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Nasz uczony otrzyma grant w wysokości 900 tys. zł w ramach IX edycji programu TEAM za projekt „Nanometrologia siły i zmian masy z zastosowaniem mikro- i nanoukładów typu MEMS i NEMS-FoMaMet”.

Kradł na uczelniach  »
Tekst opublikowany 2012-07-16, opracowanie red.
Złodziej, który okradał studentów wrocławskiej Politechniki został w końcu złapany przez policję. 37 letni mężczyzna udawał studenta czekającego na zaliczenie, obserwował pozostawione plecaki i torby, a potem zabierał je i opróżniał w ustronnym miejscu.

Balu, balu i po balu »
Tekst opublikowany 2012-07-11, opracowanie .
Bal gimnazjalny dla dziewcząt oznacza zakup nowej sukienki, butów, biżuterii, wizytę u kosmetyczki, fryzjera. Dla chłopców szybki prysznic i włożenie czystej koszuli, co często jest nie lada wyzwaniem. Ten kontrast przejawia się także w rozmowach.

Ryby znów umierają »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie red.
Kilkaset śniętych ryb znów wypłynęło w kanale Odry na Zaciszu. To już drugi, w ciągu dwóch tygodni, masowy pomór leszczy, płoci, okoni i sandaczy niemal dokładnie w tym samym miejscu. Co zabija ryby? Inspektorzy i naukowcy nie znaleźli przyczyny, znaleźli ją jednak... wędkarze.

Nadciąga mrok »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie opr. RW
Już tylko trzy tygodnie dzielą nas od największego święta wszystkich miłośników mrocznych i industrialnych dźwięków. 26 lipca rozpoczyna się festiwal Castle Party w Bolkowie. Tegoroczną gwiazdą będzie znany od wielu lat zespół Alien Sex Fiend.

Dolny Śląsk dla dociekliwych »
Tekst opublikowany 2012-07-09, opracowanie .
Dolny Śląsk to sezam, który wypełniony jest wspaniałymi zabytkami. Wiele z nich wciąż czeka na turystów, bo świadomość o posiadanym zasobie nadal. jest u nas niewielka.

O włos od tragedii  »
Tekst opublikowany 2012-07-04, opracowanie red.
Wrocławscy policjanci pełniący służbę na Odrze w rejonie Wielkiej Wyspy uratowali życie 13 i 17-latkowi, którzy wyskoczyli z tonącej łodzi w okolicach kładki Zwierzynieckiej.

Spłonął samochód przy jazie »
Tekst opublikowany 2012-07-04, opracowanie red.
- Dym widać było z pętli tramwajowej na Biskupinie, myślałam, że to pali się ten nowo wyremontowany budynek, straży pożarnej przyjechało kilka wozów – relacjonuje Kornelia Waszkiewicz, mieszkanka Biskupina. Na terenie Jazu Opatowickiego płonął samochód osobowy. Czy było to celowe podpalenie?

Centrum Nieruchomości – Wielka Wyspa »
Tekst opublikowany 2012-07-01, opracowanie red.
Wielka Wyspa to prawdziwe zagłębie nieruchomości. Tu tutaj poszukuje się atrakcyjnych domów, mieszkań czy lokali do wynajęcia.

Jesteśmy na Wyspie! »
Tekst opublikowany 2012-07-01, opracowanie red.
Wrocławska Fabryka Prasowa (www.wfp.pl), wydawca m.in. miesięcznika oraz portalu „Wielka Wyspa” postanowiła ulokować swoje redakcje właśnie na Wielkiej Wyspie. Już od dzisiaj (od poniedziałku do piątku, w godz. 9 – 16) możecie nas Państwo znaleźć na Biskupinie, w szeregówce przy ul. Norblina 25 (wejście z prawej).

Dzisiaj
Środa 16 października 2019
Imieniny
Ambrożego, Florentyny, Gawła

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl
www.otowielkawyspa.pl © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl