Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wielka Wyspa
Gabinety, kliniki medycyny estetycznej we Wrocławiu - jak wybrać aby nie żałować?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Znalezienie gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej nie jest trudne. Jest ich całkiem sporo w każdym mieście. Niestety wybór nie powinien być przypadkiem. Inaczej można tego bardzo żałować. Podpowiadamy, jak i gdzie szukać gabinetu lub kliniki medycyny estetycznej we Wrocławiu.
Gabinety, kliniki medycyny estetycznej we Wrocławiu - jak wybrać aby nie żałować?

Gdzie szukać gabinetów medycyny estetycznej?


Gabinetów medycyny estetycznej jest w Polsce coraz więcej. W dużej mierze dlatego, że i zainteresowanie tego typu zabiegami wzrosło. Jednak to pociągnęło za sobą również to, że i otwieranych jest coraz więcej klinik. Czy zawsze są godne polecenia? Niekoniecznie.

Jak szukać dobrych miejsc? Najlepiej korzystając z rankingów, które zbierają informacje na temat placówek medycznych. Tutaj: https://ranking.abczdrowie.pl/s/lekarz-medycyny-estetycznej/wrocław sprawdzić można lekarzy medycyny estetycznej z Wrocławia. Kliniki, w których przyjmują, powinny być tymi, na które warto zwrócić uwagę. Dlaczego? Bowiem pracują w nich lekarze. Trzeba wiedzieć, że zabiegi medycyny estetycznej mogą przeprowadzać tylko osoby z wykształceniem medycznym, a dodatku takie, które dodatkowo ukończyły szkołę medycyny estetycznej.Jak wybrać klinikę medycyny estetycznej?


Aby wybrać dobrą klinikę medycyny estetycznej trzeba sprawdzić wiele aspektów. Przede wszystkim - zakres działania. Musi być to placówka, która posiada zezwolenie na prowadzenie działalności leczniczej. Jak to sprawdzić? Najlepiej skorzystać z Rejestru Podmiotów Wykonujących Działalność Leczniczą (RPWDL). Dlaczego to tak ważne? Przede wszystkim dlatego, że wszelkie zabiegi z medycyny estetycznej ingerują w nasze ciała. Musimy mieć więc pewność, że nie odbędzie się to z uszczerbkiem na naszym zdrowiu. Klinika musi być przystosowania i uprawniona do wykonywania w niej danych zabiegów.

Istotny jest dla nas nie tylko sam gabinet, ale także to, kto w nim pracuje. Jak już wspomniano, zabiegów mogą dokonywać tylko lekarze. Niestety w tym miejscu warto uczulić, że nie istnieje formalnoprawnie i medyczno-administracyjnie pojęcie „medycyna estetyczna”. Nie ma takiej specjalizacji. Tak więc każdy lekarz może się nazwać lekarzem medycyny estetycznej. Oczywiście musi on przejść kursy. Są towarzystwa medycyny estetycznej, które wydają specjalne certyfikaty. Jednak to nie wszystko. Ważne jest doświadczenie.

Warto jednak wiedzieć, że zabiegami na tkankach, które znajdują się w zakresie zainteresowania medycyny estetycznej powinni zajmować się lekarze, którzy mają w tym specjalizację. Tak więc dermatolog do konsultacji przypadku dermatologicznego, do leczenia blizn – chirurg plastyczny, a do usuwania owłosienia lub tatuaży – kosmetologa z właściwymi umiejętnościami.Co jeszcze należy wiedzieć o gabinecie medycyny estetycznej?


Dzisiaj wiele informacji na temat gabinetów można znaleźć na ich stronach. To ich wizytówki, z których wbrew pozorom możemy się wiele dowiedzieć. Przede wszystkim powinny się na nich znaleźć informacje o kadrze – imiona i nazwiska lekarzy, wraz z opisem doświadczenia itp. Co więcej – wszystko na temat zabiegów. Dobrze, gdy znajdują się też zdjęcia gabinetu. Nie może zabraknąć danych teleadresowych. Zaprezentowanie cennika świadczy o tym, że placówka stosuje uczciwą politykę względem pacjenta.

Ważne jest też to, czy dana placówka ma ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej na minimum 350 000 euro.

Nie bez znaczenia jest również sprzęt, na jakim pracują w klinice. Przestarzały będzie nie dość, że nie do końca bezpieczny, to jeszcze nie spełni oczekiwań. Może po prostu nie być wydajny, nie dawać takich rezultatów, jak powinien.

Liczy się też to, jak zostanie się potraktowanym w momencie kontaktu z kliniką, jak będą udzielane odpowiedzi na pytania, informacje na temat zabiegu itd. Trzeba poczuć się dobrze w danym miejscu. Jeśli coś się nie podoba, budzi emocje – wówczas nie ma co korzystać z usług gabinetu.


MRo © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Piątek 15 listopada 2019
Imieniny
Amielii, Idalii, Leopolda

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl