Grupa Oto:     Bolesławiec Brzeg Dzierzoniów Głogów Góra Śl. Jawor Jelenia Góra Kamienna Góra Kłodzko Legnica Lubań Lubin Lwówek Milicz Nowogrodziec Nysa Oława Oleśnica Paczków Polkowice
Środa Śl. Strzelin Świdnica Trzebnica Wałbrzych WielkaWyspa Wołów Wrocław Powiat Wrocławski Ząbkowice Śl. Zgorzelec Ziębice Złotoryja Nieruchomości Ogłoszenia Dobre Miejsca Dolny Śląsk

Wielka Wyspa
Jak spędzić wolny czas we Wrocławiu?

     autor:
Share on Facebook   Share on Google+   Tweet about this on Twitter   Share on LinkedIn  
Wrocław jest jednym z najpiękniejszych polskich miast. Jest stolicą województwa dolnośląskiego, charakteryzuje się cudowną architekturą, która cieszy oko na każdym kroku.
Jak spędzić wolny czas we Wrocławiu?

Wyjątkowość Wrocławia sprawia, że jest to jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Oprócz walorów turystycznych, to miasto jest bardzo przyjazne do życia. Bardzo dużo ludzi decyduje się na zamieszkanie we Wrocławiu lub pójście tam na studia. Dobrej jakości uczelnie wyższe a także szeroki rynek pracy sprawiają, że ludzie chętnie zjeżdżają tam i decydują się na zamieszkanie tu na stałe.


Co ciekawego można zobaczyć we Wrocławiu?Takich miejsc jest cała masa. Samo miasto jest bardzo ciekawym miejscem, na każdym kroku widać przepiękne budynki, rzeźby, mosty i oczywiście... krasnale! Wrocławskich krasnali jest koło 300, rozmieszczone są nie tylko w samym mieście ale i w okolicznych gminach. To wydarzenie zarówno kulturalne jak i społeczne wstrząsnęło całą Polską i sprawiło, że Wrocław stał się wyjątkowy na tle innych miast. Turyści przyjeżdżając tu szukają jak największej ilości krasnali, niektórzy nawet obierają sobie za cel znalezienie wszystkich egzemplarzy. Jest to świetna zabawa, która towarzyszy podczas zwiedzania miasta.


Niewątpliwie jednym z ciekawszych miejsc we Wrocławiu jest Hala Stulecia. Budynek ten został zaprojektowany przez Maxa Berga w XX wieku i jest jednym z najpiękniejszych dzieł architektonicznych w Polsce. Z tego też powodu został on umieszczony na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Obecnie Hala Stulecia jest miejscem spotkań kulturowych, takich jak wystawy sztuki czy koncerty.
We Wrocławiu znajduje się także jeden z największych obrazów (jego powierzchnia to aż 1800 metrów kwadratowych) w Polsce - "Bitwa pod Racławicami". Został on namalowany przez Wojciecha Kossaka i Jana Stykę. 


Rozrywka we WrocławiuWrocławskie zoo jest jednym z największych zoo w Polsce. Niektórzy przyjeżdżają do tego miasta tylko po to, żeby pójść właśnie w to miejsce. Jest ono ogromne, na jego obiekcie znajduje się ponad 10500 zwierząt, nie wliczając bezkręgowców. Ta liczba jest imponująca i chyba nikogo nie zdziwi fakt, że potrzeba poświęcić niemalże cały dzień po to, aby zobaczyć wszystkie gatunki. Dodatkowo, na terenie zoo znajduje się Afrykarium. Jest to oceanarium, które poświęcone jest tylko i wyłącznie zwierzętom pochodzącym z Afryki. To jedyne takie miejsce w Polsce, nic więc dziwnego, że dziennie Afrykarium odwiedza około 2500 ludzi.


Innym sposobem na rozerwanie się we Wrocławiu jest odwiedzenie Aquaparku. Jest to jeden z największych tego typu obiektów w Europie! Ludzie nie tylko z całej Polski, ale i z całego kontynentu zjeżdżają się do Wrocławia tylko po to, aby spędzić dzień w tym Aquaparku. Są tutaj nie tylko baseny olimpijskie i te płytsze dla dzieci, które posiadają dużo atrakcji typu wiry wodne lub zjeżdżalnie, ale występuje też kompleks saun i łaźni, a także strefa Fitness. To idealne miejsce do spędzenia czasu z rodziną lub z przyjaciółmi. Warto odwiedzić Wrocław i spędzić tu kilka dni. W tym celu polecamy wynająć apartament w centrum. Apartamenty we Wrocławiu są najlepszą formą noclegu. Zdecydowanym atutem jest ich niska cena, możliwość wyboru interesującej nas lokalizacji. Ponadto apartamenty dają możliwość swobodnego gotowania i zapewniają prywatność.  


MRo © 2007 - 2019 Otomedia sp. z o.o.
Redakcja  |   Reklama  |   Otomedia.pl

Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
Znajdź wydarzenie
na naszym afiszu
Twój afisz
na grupie Otomedia.pl
zadzwoń: 512 745 851
e-mail: reklama@otomedia.pl
 
Dzisiaj
Środa 16 października 2019
Imieniny
Ambrożego, Florentyny, Gawła

tel. 660 725 808
tel. 512 745 851
reklama@otomedia.pl